Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt odreagowuje

2016-06-17

Na brytyjskim funcie odbicie. Funt odreagowuje ostatnie niekorzystne wydarzenia. Pozwala na to spadek ryzyka Brexitu po tragicznej śmierci posłanki Partii Pracy i związana z tym przerwa w kampanii. Odbicie także na rynkach akcji. Złoty nie wykorzystał potencjału. Zaszkodziły mu dane makro z krajowej gospodarki.

 

Złoty w trudnej sytuacji

Jeszcze w godzinach porannych wydawało się, że złoty zdoła kontynuować wczorajszą lepsza passę, a ewentualne słabsze dane makro z kraju pozostaną bez większego wpływu na kursy walut. Tymczasem okazuje się, że napięta sytuacja naszej walucie nie sprzyja i mimo chwilowego wyciszenia nastrojów, reakcja na gorsze odczyty jest ewidentna. Złoty zaczął się ponownie osłabiać i aż do referendum trudno jest oczekiwać odbicia na naszej walucie. Problem stanowią niekorzystne sondaże.

 

Będzie Brexit?

Są nowe sondaże. Niestety niekorzystne dla przeciwników Brexitu. W ankietach telefonicznych, uznawanych za najbardziej wiarygodne za wyjściem z Unii głosować będzie 52 proc. ankietowanych. Są to dane pochodzące z opracowań portalu whatukthinks.org. Rynek zareagował natychmiast. Kapitał płynął głównie w stronę dolara i to nie tylko z walut EM, ale także z funta, euro, czy nawet szwajcarskiego franka. Po zawieszeniu kampanii w związku z tragiczną śmiercią J. Cox obserwowaliśmy odwrócenie tego trendu. Spadło prawdopodobieństwo Brexitu a nastroje uspokoiły się. Dziś kurs funta wynosi 5,62 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc