Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Komentarze walutowe Kantor.pl

Funt nisko, słaby także złoty

2016-06-28

Niepewność wokół funta utrzymuje się, a wraz z wystąpieniem komplikacji gospodarczych i politycznych spowodowanych wynikami referendum, może się nasilać. To nie jest dobra wiadomość dla walut rynków wschodzących, a szczególnie dla złotego. Nasza waluta pozostaje stosunkowo słaba, choć dziś nastroje na rynku walutowym były nieco spokojniejsze.

 

Prognozy nie są dobre

Wzrasta ryzyko polityczne w Wielkiej Brytanii. Szkoci zaczynają mówić o możliwym wyjściu z Wielkiej Brytanii albo o zablokowaniu procedury Brexitu. Brytyjczycy czekają na zmiany u steru władzy. Niemcy w negocjacjach prezentują twarde stanowisko. Agencje ratingowe obniżają perspektywę. Już kilka tych czynników jest poważnym zagrożeniem dla funta. Tymczasem pojawia się też zagrożenie recesją i możliwą odpowiedzią Banku Anglii w postaci obniżenia stóp porcentowych. Funt nie jest teraz atrakcyjną propozycją dla inwestorów, stąd wyprzedaż tej waluty. Rynek zwrócił dzis uwagę na dolara, w związku z odczytami z USA.

 

Dolar powyżej 4 PLN

Ucieczka kapitału z rynków wschodzących i wyprzedaż funta przyniosły korzyści między innymi dolarowi. Dziś uwaga inwestorów skierowana była właśnie w kierunku tej waluty. Na pozostałych parach złoty zdołał się lekko umocnić, ale poczucie odrabiania strat jest złudne, zapewne to tylko chwilowe polepszenie nastrojów i próba wypracowania nowego consesnusu. Kurs dolara wynosi 4,01 zł i w ciągu ostatniej doby nieznacznie sie wahał, utrzymując się jednak powyżej poziomu 4 PLN. Poznaliśmy dane z USA. Były to odczyty PKB za miniony kwartał i indeks zaufania konsumentów. W związku z Brexite perspektywa zmian stów w USA oddaliła się jednak na bliżej nieokreślony termin.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc