Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt nie dla nas?

2016-07-30

Brytyjczycy próbują negocjować na twardych warunkach. Straszą Unię swoim stanowiskiem w sprawie imigrantów, a mianowicie chcą ich odsyłać. Pojawiają się też głosy o zamknięciu tamtejszego rynku pracy. Czyżby funt miał być już nie dla nas? Jak jednak Wielka Brytania poradzi sobie bez rąk do pracy pochodzących, m.in. z krajów CEE.

 

Wielka Brytania negocjuje, funt nisko

Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May próbuje negocjować na twardych warunkach, głównie o sprawach dotyczących imigrantów i handlu. W weekend toczyły się rozmowy telefoniczne z władzami Australii o warunkach handlu z tym krajem. Wymiana handlowa z Australią nigdy nie należała do czołowych pod względem wielkości, ale jeśli chodzi o inwestycje, to sprawa wygląda już inaczej. Udział brytyjskiego kapitału jest bardzo duży, drugi po amerykanach. Brytyjczycy próbują ratować funta, ale zdecydowane stanowisko brytyjskiego rządu nie wspomaga funta, który na szerokim rynku jest słaby. Na parze GBP/PLN okolice 5,18-5,22 zł.

 

Nowa strategia Brytyjczyków

Brytyjczycy straszą Europę. Po pierwsze stanowiskiem w sprawie imigrantów, po drugie nową strategią handlową. Podobno jest już ponad 12 państw gotowych podpisać umowy o wolnym handlu z Wielką Brytanią. Nie ulega wątpliwościom, że Londyn próbuje przekonać inwestorów, że koszty Brexitu dla Wielkiej Brytanii nie będą tak duże jak dotychczas szacowano, a w funta ponownie warto inwestować. Na razie na takie wnioski ze strony uczestników rynku jest zdecydowanie za wcześnie. Kurs funta osiąga historyczne minima.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc