Funt na granicy 5,40

2016-03-25

Obroty na rynku walutowym z uwagi na nadchodzące święta, były dziś niewielkie. Zmienność na parach znikoma. Funt oscyluje wokół 5,40 i nic nie zapowiada radykalnych zmian w najbliższym czasie. Z pewnością nie jest to dobra wiadomość dla osób pracujących w Wielkiej Brytanii.

 

Po niedzieli możliwe zmiany

Zmiany na ryku walutowym możliwe są po niedzieli. Trzeba uwzględnić możliwość skokowego wzrostu kursu dolara. W poniedziałek poznamy dane makro z USA. Będą to odczyty inflacyjne. Jeśli inflacja okaże się wyższa od prognoz, możliwy jest kurs dolara w okolicy 3,84 zł. Do tego czasu większych zmian na parach powiązanych ze złotym prawdopodobnie nie będzie. Okres świąteczny, zamknięte giełdy powodują, że czynniki zewnętrzne nie stanowią obecnie impulsów dla złotego.

 

Funt słaby

Po wczorajszym niewielkim umocnieniu funt wraca w okolice 5,40 zł. Przypominamy, że wczoraj o analogicznej porze za jednego funta na kantor.pl trzeba było zapłacić 5,43 zł, a więc jest to spadek rzędu 3 groszy w ciągu doby. Największe zainteresowanie na rynku wzbudza obecnie dolar. Funt jest w kłopotach od dłuższego czasu, wszystko za sprawą czerwcowego referendum i zagrożenia Brexitem. W ty tygodniu obok funta, znaczne spadki zanotowały też waluty surowcowe, ze względu na zawirowania na rynku ropy i wciąż niską cenę tego surowca.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych