Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt dąży do 5,50 zł

2016-04-22

Złoty traci na parach, w tym także na słabym ostatnio funcie. Brytyjska waluta zyskała w stosunku do złotego, chociaż ostatnie dane makro były więcej niż słabe. Sytuacja jest dla złotego niepokojąca. Na parze GBP/USD duże wahania. Trudno powiedzieć jaka będzie najbliższa przyszłość funta, skoro obecne reakcje nie są do końca racjonalne.

 

Silne wahania na parach

Na parach powiązanych ze złotym duże wahania, a właściwie ruch w górę. Wykresy techniczne są dla naszej waluty bezlitosne, co wyraźnie widać chociażby na parach USD/PLN i EUR/PLN. Odbić się zdołał także funt szterling. Brytyjska waluta na szerokim rynku podlega wahaniom podobnie jak złoty. Na parze GBP/PLN ruch w górę, funt zmierza w kierunku 5,50 zł. Inwestorzy zapomnieli o Brexicie, nie zważają na trudną sytuację makro? Trudno powiedzieć.

 

Słabe dane

Dane makro z Wielkiej Brytanii są naprawdę słabe, co nie przeszkodziło funtowi zdominować dziś złotego. Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii miesiąc do miesiąca spadła o 1,3 proc, a oczekiwano ruchu w dół tylko o 0,1 proc. Rok do roku wzrost wynosi zaledwie 2,7 proc. podczas gdy oczekiwano 4,4 proc. Kurs funta wędruje mimo wszystko w górę. Wieczorem w sprzedaży funt kosztował już ponad 5,50 zł. Najnowsze notowania brytyjskiej waluty warto śledzić na kantor.pl. Na pozostałych parach złoty także słabnie. Euro przekroczyło dziś poziom 4,30 zł, a dolar 3,80 zł. Kursy walut z uwagą śledzą też zapewne frankowicze, dla których wzrost kursu franka oznacza wyższe raty kredytowe.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc