Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt gotowy na Brexit? Kurs rośnie

2016-11-29

Kurs funta na parze ze złotym umocnił się od wczoraj o 3 grosze i kosztuje dziś 5.23 zł. Brytyjskie media dostarczają informacji, które mogą stanowić wskazówkę dla inwestorów. Chodzi o stosunek do Brexitu, chociaż rząd próbuje demontować te pogłoski, warto sprawie przyjrzeć się bliżej.

 

Funt odrabia

Na parze ze złotym funt szterling wyraźnie zyskuje, kurs tej waluty zmierza ponowne w kierunku 5,25 zł, dziś zatrzymując się przy 5,23 zł. Funt na parach powiązanych ze złotym zyskał najbardziej. Słaby złoty nie stanowi dla rosnącej pozycji funta praktycznie żadnej przeciwwagi. W obliczu układu sił w Europie, niepewności co do dalszych kroków EBC w sprawie programu QE i dominacji dolara na szerokim rynku zainteresowanie inwestorów wzbudzają doniesienia medialne z Wielkiej Brytanii. Warto przyjrzeć im się bliżej.

 

Stanowisko rządu będzie twarde

Brytyjskie media, opierając się na fotografii odręcznych notatek doradczyni jednego z posłów, twierdzą, że stanowisko rządu w sprawie warunków Brexitu będzie nieprzejednane. Czy Brytyjczycy przygotowują się na tzw. twardy Brexit? Wiele na to wskazuje, choć rząd dementuje te pogłoski. Media twierdzą, że wspomniane notatki zawierają informacje, które posłowi przekazało ministerstwo. Rząd zgodnie z nimi miałby być niechętny do dłuższych negocjacji, okresów przejściowych i ustępstw. Prawdopodobna staje się rezygnacja Brytyjczyków ze wspólnego rynku. Wydaje się, że powinien to być cios dla funta, tymczasem kurs rośnie. Czyżby inwestorzy doceniali odwagę Brytyjczyków?

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc