src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Funt przed Brexitem bez tragedii

2017-03-13

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem zapytania jeśli chodzi o decyzję Brytyjczyków. Znamy już postanowienie  Izby Gmin. Premier nie musi zagwarantować obywatelom Unii zachowania dotychczasowych praw, a ostatecznych warunków Brexitu nie będą musiały zaakceptować obie izby parlamentu. Być może jest to furtka do twardego Brexitu, ale funt nie zareagował negatywnie. Kurs utrzymał się na poziomie 4,99 zł.

 

Dwie sprawy

Poprawki na którymi głosowała dziś Izba Gmin dotyczyły dwóch spraw. Po pierwsze gwarancji zachowania praw przez obywateli Unii, a po drugie konieczności zaakceptowania warunków Brexitu przez obie izby parlamentu. Obie poprawki odrzucono, projekt ustawy wróci do Izby Lordów, a ta prawdopodobnie przychyli się do stanowiska Izby Gmin. Funt radzi sobie w tej sytuacji zaskakująco dobrze. Na kantor.pl kurs funta wynosi dziś 4,99 zł, czyli w ujęciu tygodniowym większych zmian nie zanotowano. Najważniejsza jest teraz stabilizacja i szybkie, sprawne rpzeprowadzenie całego procesu Brexitu.

 

Funt radzi sobie dobrze

Partia rządząca zapewnia, że obywatele Unii nie powinni obawiać się Brexitu a dzisiejsza decyzja ma jedynie na celu umożliwienie premier May swobodnych negocjacji. Praktycznie w przeddzień rozpoczęcia Brexitu GBP nie traci znacząco i jak już wspomnieliśmy, na parze ze złotym utrzymuje zeszłotygodniowe maxima a na parze z dolarem umacnia się. Wahanie możliwe będzie w dniu rozpoczęcia procedury, teoretycznie może to być nawet już jutro. Premier powinna złożyć wniosek do Unii, co umożliwia Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego.

 

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych