Funt a koszty Brexitu

2016-05-12

Na rynku złotego niewielkie wahania. Kursy walut nie zmieniają się diametralnie, ale czuć presję oceny ratingu. W piątek agencja Moody’s ogłosi swoją decyzję w tej sprawie. Na szerokim rynku jest kilka innych interesujących czynników wpływających na handel. Są to kwestia wahań ropy i powracający temat Brexitu.

 

Na szerokim rynku napięcie

Na szerokim rynku kilka interesujących kwestii. Skupmy się na razie jednak na funcie, ponieważ w ciągu najbliższych tygodnia możliwe są spore wahania jeśli chodzi o wycenę tej waluty. Przede wszystkim trwa przedreferendalna gorączka. Rząd do ostatniej chwili będzie próbował przekonać Brytyjczyków do pozostania w strukturach UE. Dziś wystąpienie ministra skarbu. Sondaże ponownie są niejednoznaczne, co stanowi wyraźny impuls do spadków na funcie. Dziś były one jeszcze niewielkie, ale należy pamiętać, że funt jest wyjątkowo wrażliwy w tej kwestii. Ostatnie badania, które wskazały na przewagę zwolenników Unii pozwoliły na odbicie na funcie i poprawę notowań brytyjskiej waluty.

 

Koszty Brexitu, trwają szacunki

Obecnie trwa szacowanie kosztów opuszczenia Unii zarówno ekonomicznych, jak i społecznych, a przede wszystkim oceniane są przyszłe spadki wartości brytyjskiej waluty, jeśli dojdzie do Brexitu. NIESER opublikował raport, z którego wynika, że spadki wartości funta sięgną rzędu 20 proc. Analiza ta została opublikowana przez Financial Times. Inwestorzy podchodzą do kwestii funta ostrożnie, na razie lawinowo nie wycofują się, ale bez wątpienia oni również szacują jak zachowa się brytyjska waluta. Na parze ze złotym funt lekko traci, od kilkunastu godzin obserwujemy umocnienie złotego, ale jego ogranicza z kolei kwestia rewizji ratingu.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych