Funt 6 PLN, dolar coraz bliżej 4 PLN

2015-11-17

Złoty nadal słaby. Presja na naszą walutę przynosi dalsze osłabienie do walut, z którymi złoty owiązany jest na parach. Funt szterling utrzymuje się powyżej 6 PLN, a dolar jest blisko 4 PLN. Rynek zareagował na doniesienia ze świata, w tym na zamachy we Francji, ważniejszym impulsem są jednak spekulacje na temat podwyżki stóp w USA. Korzystają na tej sytuacji osoby dokonujące przelewy walutowe do Polski mając rekordowo wysoki kurs funta. 

 

Poranne notowania

Presja na złotego jest wyczuwalna, co odzwierciedlają poranne kursy walut powiązanych ze złotym na parach. Kurs euro wynosił: 4,2426 zł, kurs dolara amerykańskiego 3,9835 zł, kurs funta szterlinga 6,0400 zł a kurs franka szwajcarskiego 3,9300 zł.

 

Wzrosła niechęć do ryzyka

Spadki na złotym wynikają ze wzrostu niechęci do ryzyka, co jest następstwem zamachów we Francji. Sytuacja ta dała początek ruchowi w dół na złotym, ale decydujące okazują się ponownie spekulacje o terminie podwyżki stóp w USA. Jutro poznamy dane makro zza oceanu.

 

Impulsy z Polski

Krajowe wydarzenia również mogą być impulsami na rynku walutowym. Czekamy na wystąpienie nowej premier. Interesującym wydarzeniem może być również prezentacja przyszłego składu RPP. Domniemania wskazują na znaczące zmiany.

 

Na funcie rekord

Notowania funta szterlinga są wysokie, padł rekord nie notowany od 2005 r. Złoty jest słaby, jednocześnie na szerokim rynku funt to jedna z najmocniejszych walut. Kurs funta znajduje się w trendzie wzrostowym. Dziś poznamy dane z UK, które mogą wpłynąć na brytyjską walutę.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych