Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Funt ponownie powyżej 5 PLN, frank stabilnie

2016-09-28

Złoty wkracza w trudny okres. Dyskusja o budżecie i rekordowy deficyt bez wątpienia stanowią negatywny bodziec. Z drugiej strony widoczna jest ofensywa dolara, co też już zwyczajowo stwarza pewne zagrożenie dla walut naszego regionu. Dziś obserwujemy odbicie na funcie, który powrócił w rejony powyżej 5 PLN.

 

Złoty traci

Złoty traci, dyskusja o budżecie nie pomaga naszej walucie. Na wszystkich parach walutowych ruch w górę, na niekorzyść złotego. Funt po bardzo złym tygodniu powraca powyżej bariery 5 PLN. Dziś kurs funta kształtował się już na poziomie 5,01 zł. Podrożały także dolar i euro. Względnie stabilnie na franku. Nasza waluta wchodzi w ciężki okres. Rekordowy deficyt budżetowy ciągnie złotego w dół. Pomysły rządu na kolejne reformy, m.in. systemu podatkowego także budzą niepokój. Sytuacja wewnętrzna nie jest sprzyjająca.

 

Ofensywa dolara

Na szerokim rynku trwa ofensywa dolara. Amerykańska waluta korzystając ze wsparcia ze strony danych makro, wygranej przez Hillary Clinton debaty i jastrzębich głosów FED, odrabia straty wynikłe z rozczarowującego wyniku ostatniego posiedzenia gremium. Inwestorzy przyglądają się też posiedzeniu OPEC, które na razie nie przynosi rozstrzygających decyzji. Na krajowym podwórku spadki złotego na parach z euro, dolarem i funtem, na franku szwajcarskim na razie najbardziej stabilna sytuacja. Kurs euro wynosi dziś 4,30 zł. a kurs dolara 3,84 zł

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc