Plany pomocy dla frankowiczów oraz podatek bankowy może obniżyć rating dla Polski

2016-02-02

Agencja Fitch wypowiedziała się negatywnie na temat podatku bankowego i planów pomocy dla frankowiczów, sugerując, że osłabi to profile kredytowe banków. Z drugiej strony, taka wypowiedź agencji nie jest zaskoczeniem. Wiadomo też, że wisi nad nami widmo obniżki ratingu przez Fitch i Moody's – na razie jednak to tylko widmo, gracze mogą jeszcze spekulować i próbować podbijać wartość złotego. 

 

 

Na USD/PLN też trochę wróciliśmy – jest 4,04. Póki jednak nie wrócimy ponad linię 4,06, póty będzie można mieć nadzieję na kontynuację – z dokładnością do 2-3 groszowych korekt – tendencji, o której pisaliśmy już w innych raportach. Tendencja ta miałaby polegać na próbie przetestowania linii trendu mierzonej od połowy października przez minima z końcówki grudnia. To zaś oznaczałoby – w horyzoncie kilku, kilkunastu dni – test okolic 3,95 – 3,97. 
 

Na ten temat także w artykule: Frank tani, ale wciąż przewartościowany

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych