Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank znowu powyżej 4 PLN

2015-12-08

Frank od kilku dni ponownie testuje okolice 4 PLN. W tym miesiącu kurs przekroczył 4 PLN już po raz drugi, osiągając pod koniec tygodnia 4,0063 zł, a dziś przebijając ten poziom. Jest to zapowiedź wzrostów na franku. Należy przygotować się na wzrost rat kredytów walutowych.

 

Frank testuje okolice 4 PLN

Dziś po raz kolejny w tym miesiącu szwajcarska waluta przekroczyła poziom 4 PLN. W sprzedaży frank jest po kredyty walutowe we frankach4,0282 zł. Przebicie bariery 4 PLN zwiastuje trwałe wejście na wyższy poziom. Należy przygotować się na wzrost kursu franka. Co z kredytami walutowymi w CHF? Kurs franka z uwagą śledzi duża część polskich kredytobiorców. Według najnowszych danych NBP kredyty walutowe we frankach stanowiły ponad 30% wartości kredytów hipotecznych, wynosząc ponad 130 mld zł. Od września frank zyskał blisko 2,5 proc. na wartości, zatem rośnie też wartość zobowiązań w tej walucie.

 

Frank zyskuje na wartości

Wzrasta wartość franka i choć  przedstawiciele szwajcarskiego banku centralnego zapewniają, że są gotowi do reakcji w obronie swojej gospodarki i sztucznego obniżenia kursu, to na razie obserwujemy dalsze umacnianie się tej waluty.

 

Dzisiejsze dane

Opracowanie danych z dziś pozwoliło ustalić, że frank umocnił się nie tylko względem złotego, ale też euro. Kurs franka wzrósł do złotego o 0,2 proc., a do euro o 0,1 proc. Porównując ruchy na pozostałych walutach koszyka CEE widać, że dużą rolę w osłabieniu złotego odegrała sytuacja polityczna.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc