Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Za nami interwencja SNB, frank znowu drożeje

2016-07-11

Zeszłotygodniowa interwencja SNB na krótko ustabilizowała kurs franka, co ucieszyło zwłaszcza frankowiczów, ale to już za nami. Na rynku panują co prawda dosyć optymistyczne nastroje, ale od kilku dni frank ponownie jest dosyć wysoko. Dzisiejszy kurs szwajcarskiej waluty wynosi 4,06-09 zł.

 

SNB interweniował

Szwajcarzy posiadają obecnie rekordowe ilości walut. Rezerwy walutowe w tym kraju wynoszą obecnie 608,8 mld CHF. To skutek interwencji SNB po Brexicie, która miała na celu regulowanie kursu franka. Takie posunięcie pomogło na chwilę frankowiczom. Kurs franka wyraźnie spadł, niestety kilka ostatnich notowań to ponowny marsz franka na północ. Dzisiejszy dzień szwjcarska waluta kończy w okolicach 4,09 zł i w porównaniu do dnia wczorajszego to lekki spadek. W ujęciu tygodniowym krzywa wyraźnie wznosi się do góry. Na szczęście na razie nie grozi nam czarny scenariusz opublikowany w dniu referendum w Wielkiej Brytanii, mówiący o kursie franka rzędu 4,60 zł.

 

Rzadka sytuacja na rynku wlautowym

Przyznanie się SNB do interwencji to interesujące wydarzenie na rynku walutowym, ponieważ SNB nie publikuje zazwyczaj takich informacji. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce rok temu, wtedy to Szwajcarzy także przyznali, że interweniują na rynu wlautowym. Było to w czasie kryzysu greckiego. Szwajcarzy pokazują, że są gotowi do działania, mimo że ich gospodarka radzi sobie zadziwiająco dobrze, przy tak wysokim kursie franka. Obecnie na rynku panuje lekki optymizm, warto więc skorzystać z okazji i kupić nieco tańszego franka.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc