Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank wysoko, funt bez wsparcia

2016-11-08

Rynki oczekują na wyniki wyborów prezydenckich w USA. Ten motyw pojawia się ostatnio we wszystkich komentarzach walutowych, jednak należy pamiętać, że jest istotny nie tylko ze względu na parę USD/PLN, ale także jeśli chodzi o zestawienie złotego ze szwajcarskim frankiem, który obecnie jest już w rejonie 4,04 zł.

 

Złoty stabilnie, frankowicze czekają na wynik wyborów

Na złotym stabilnie. Jeśli dojdzie do wygranej H. Clinton, możliwy jest wzrost kursu dolara, nawet o 5 groszy, co spowoduje wejście w rejony blisko 4 PLN. Kurs franka będzie również obrazować zachodzące zmiany, dziś wynosi 4,04 zł, a mógłby zejść nawet do 3,95 zł. Gdyby wygrał D. Trump reakcja rynków stanowi większą zagadkę, z pewnością będzie się charakteryzowała gwałtownym przebiegiem. Obecnie Trump utożsamiany jest z ryzykiem, niepewnością i pewnego rodzaju rewolucyjnym podejściem do obecnego kształtu polityki gospodarczej i międzynarodowej USA. Słowo "rewolucja" nigdy nie brzmi dobrze w kontekście stabilności rynków finansowych. Ucieczka od ryzyka spowoduje w takim przypadku wejście franka w zakres 4,10-4,15 zł, a dolar spadnie do 3,80-3,85 zł.

 

W Europie spokojnie

W Europie spokojnie, jutro z pewnością rynki charakteryzować się będą większą płynnością. Dziś poznaliśmy dane z Wielkiej Brytanii, nie wypadły dobrze. Funt szterling nie otrzymał wsparcia, ale jego kurs utrzymał się na niezmienionym poziomie. Być może reakcja odłożona jest w czasie ze względu na atmosferę oczekiwania na wynik wyborów, w każdym razie na kantor.pl funt nadal kosztuje 4,88 zł. W przypadku euro również bez zmian, wspólna waluta konsoliduje przy 4,34 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc