Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank wciąż wysoko

2016-01-25

Złoty rozpoczął tydzień od względnej stabilizacji, po piątkowym umocnieniu. Kursy walut pozostają jednak nadal wysokie. Frank utrzymuje się powyżej bariery 4 PLN i w najbliższym czasie zejście na niższe poziomy byłoby trudne, w każdym razie nic nie wskazuje na taki ruch.

 

Frank nadal drogi, wzrośnie także kurs funta?

Tydzień zaczął się spokojnie, ponieważ nie ma zbyt wielu nowych impulsów. W piątek złoty zdołał się nieco umocnić, niestety dziś, po porannej stabilizacji, ponownie obserwujemy frankrosnące kursy walut. Kurs franka na przestrzeni dnia zmieniał się średnio o jeden grosz, wahając się z 4,05 do 4,06 zł. W sprzedaży frank kosztuje obecnie 4.0840 zł. Pozostałe waluty rynek wycenił na: euro 4.4838 zł, dolar 4.1357 zł, a funt szterling 5.9040 zł. Warto bliżej przyjrzeć się funtowi. Dane z Wielkiej Brytanii. Nie ma dziś zbyt wielu wydarzeń, które mogłyby być znaczącymi impulsami. Poznaliśmy już niemiecki indeks Ifo dla stycznia. Warto zwrócić uwagę także na doniesienia z Wielkiej Brytanii. Będą to wskaźnik zamówień wg CBI (Confederation of British Industry) za bieżący miesiąc. Pojawią się też publikacje odnośnie sondaży w sprawie Brxitu. Pierwsze dane mówią o przewadze przeciwników wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Jeśli dane te potwierdzą się, funt ma szansę na umocnienie, kurs brytyjskiej waluty powinien wzrosnąć.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc