Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank w okolicy 3,92

2016-03-14

Nowy tydzień złoty rozpoczął dobrze, od umocnienia na wszystkich parach walutowych. Z pewnością najbardziej wyczekiwanym efektem piątkowego posiedzenia RPP jest umocnienie złotego na prze z frankiem szwajcarskim. Na szerokim rynku brak dziś znaczących odczytów, rynki czekają na środowe posiedzenie FED.

 

Frank znacznie poniżej 4 PLN

Frank zauważalnie oddalił się od granicy 4 PLN. Dziś kurs sprzedaży franka oscylował wokół 4,92 zł. Złoty mocniejszy jest też na parze z euro, które wieczorem kosztowało 4,29 zł, kurs dolara oscylował wokół 3,86 zł. Brytyjski funt wyceniany jest już tylko na 5,53 zł. Z pewnością najbardziej zadowoleni z umocnienia złotego są frankowicze. Kurs spadł bowiem od początku miesiąca dosyć znacząco. Jeszcze dwa tygodnie temu frank oscylował wokół 4 PLN, a więc jest to spadek rzędu 8-9 gr. W przypadku pozostałych walut sytuacja jest podobna.

 

Dobry sentyment wokół złotego

Nasza waluta korzysta z dobrego sentymentu. Mimo napiętej sytuacji politycznej w kraju, ryzyko polityczne nie stanowi obecnie znaczącego impulsu dla inwestorów z zewnątrz. Wydaje się natomiast, że dzięki decyzji RPP i wcześniejszemu postanowieniu EBC, wzrasta zainteresowanie złotym. Prawdopodobnie za sprawą wyższego dyferencjału (najprościej mówiąc różnic w wysokości oprocentowania) napłyną inwestycje portfelowe. Obecnie rynek skupiony jest na najbliższym posiedzeniu FED, które odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Jutrzejszy dzień zdominują odczyty z USA i dane z Wielkiej Brytanii o bezrobociu. Kursy walut prawdopodobnie pozostaną bez istotnych zmian.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc