Frank w okolicy 3,92

2016-03-14

Nowy tydzień złoty rozpoczął dobrze, od umocnienia na wszystkich parach walutowych. Z pewnością najbardziej wyczekiwanym efektem piątkowego posiedzenia RPP jest umocnienie złotego na prze z frankiem szwajcarskim. Na szerokim rynku brak dziś znaczących odczytów, rynki czekają na środowe posiedzenie FED.

 

Frank znacznie poniżej 4 PLN

Frank zauważalnie oddalił się od granicy 4 PLN. Dziś kurs sprzedaży franka oscylował wokół 4,92 zł. Złoty mocniejszy jest też na parze z euro, które wieczorem kosztowało 4,29 zł, kurs dolara oscylował wokół 3,86 zł. Brytyjski funt wyceniany jest już tylko na 5,53 zł. Z pewnością najbardziej zadowoleni z umocnienia złotego są frankowicze. Kurs spadł bowiem od początku miesiąca dosyć znacząco. Jeszcze dwa tygodnie temu frank oscylował wokół 4 PLN, a więc jest to spadek rzędu 8-9 gr. W przypadku pozostałych walut sytuacja jest podobna.

 

Dobry sentyment wokół złotego

Nasza waluta korzysta z dobrego sentymentu. Mimo napiętej sytuacji politycznej w kraju, ryzyko polityczne nie stanowi obecnie znaczącego impulsu dla inwestorów z zewnątrz. Wydaje się natomiast, że dzięki decyzji RPP i wcześniejszemu postanowieniu EBC, wzrasta zainteresowanie złotym. Prawdopodobnie za sprawą wyższego dyferencjału (najprościej mówiąc różnic w wysokości oprocentowania) napłyną inwestycje portfelowe. Obecnie rynek skupiony jest na najbliższym posiedzeniu FED, które odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. Jutrzejszy dzień zdominują odczyty z USA i dane z Wielkiej Brytanii o bezrobociu. Kursy walut prawdopodobnie pozostaną bez istotnych zmian.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych