Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Frank tanieje, dolar bije rekordy

2015-03-10

Kolejny dzień obserwujemy osłabienie złotego wobec dolara, choć rano wydawało się, że trend zostanie zatrzymany. Dziś dolar osiągnął rekordowy od dziewięciu lat poziom. Spadł natomiast kurs euro i co cieszy kredytobiorców, także kurs franka szwajcarskiego. Złoty umocnił się, istotny jest wpływ szerokiego rynku.

 

Złoty umacnia się

Poranne zestawienia pokazują wyraźnie, że złoty umacnia się. Dzisiejszy kurs euro to 4,1162 PLN, kurs amerykańskiego dolara niestety wzrósł i wynosi 3,8146 PLN. Potaniał frank szwajcarski, rano  kurs był na poziomie 8477 PLN. Wzrosła rentowność obligacji długoterminowych.

 

Dane makro z Polski bez echa

Poznaliśmy dane opublikowane przez Ministerstwo Finansów dotyczące deficytu budżetowego oraz publikację Frank taniejeNBP na temat prognozowanej deflacji. Rynek jednak zignorował te informacje, skupiając się na szerokim rynku, głównie na programie skupu aktywów realizowanym przez EBC i prognozach dotyczących FEDSesja bogata w wydarzenia. Sesja upłynie pod znakiem wielu wydarzeń, ale trudno powiedzieć, czy wszystkie będą istotnymi impulsami mogącymi wpłynąć na kurs walut na naszym rynku. Poznamy dane z MF o wartości podaży obligacji o wycenie od 3 do 6 mld PLN. Ponadto ciekawe może okazać się spotkanie EcoFin. W godzinach popołudniowych dotrą informacje z USA o zapasie ropy.

 

Analiza techniczna

Warto przyjrzeć się bliżej analizie technicznej kursu UDS/PLN. Najprościej mówiąc, obserwujemy prawdopodobnie próbę generowania ruchu korekcyjnego. Kurs jest w strefie podaży, obecnie to korytarz pomiędzy 3,7058 PLN, a 3,9078 PLN. W 2009 r. obserwowaliśmy w analogicznej sytuacji spadek kursu dolara, jednak obecnie wartość umocnienia ma zdecydowanie inną skalę. W przypadku franka widzimy ruch prowadzący do umocnienia złotego.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc