Frank tani, ale wciąż przewartościowany

2016-02-02

Wydarzeniem dnia na rynku franka była dziś konferencja prasowa z udziałem Thomasa Jordana, prezesa SNB. Kolejny raz stwierdził on, że frank jest przewartościowany. Dziś kurs utrzymał się poniżej 4 PLN. Kolejny dzień frankowicze mają okazję do tańszego zakupu szwajcarskiej waluty.

 

Przewartościowany frank

Frank jest przewartościowany – te słowa powtarzane są jak mantra zarówno przez prezesa, jak i przez członków zarządu SNB. Tak też było i tym razem, ponownie usłyszeliśmy o przewartościowaniu szwajcarska walutaszwajcarskiej waluty, ale w przemówieniu pojawił się też element zaskoczenia, a mianowicie słowa o gotowości do wykorzystania sumy bilansowej. Analitycy rozważać będą co jest najbardziej prawdopodobne, a ewentualności mamy kilka. Może to być szerszy zakres interwencji walutowych lub program QE, czyli luzowanie polityki monetarnej. Sytuacja na szerokim rynku zmusza Szwajcarów do sygnalizowania gotowości do obrony franka przez zbytnim umocnieniem, a zainteresowanie szwajcarską walutą, mimo ostatnich spadków, wciąż jest duże.

 

Dziś frank szwajcarski nadal poniżej 4 PLN

tani zakup frankaDzisiejsze wystąpienie prezesa SNB pozwoliło utrzymać niższy kurs franka. Odpływ kapitału był widoczny. Frankowicze kolejny dzień mają szansę na zakup franka po niższym kursie. Poziom około 3,95 to całkiem przyzwoita okazja cenowa. Dziś kurs franka w skupie wynosił 3.9584 zł a w sprzedaży 3.9874 zł. Najlepszym momentem na zakup była godzina 9.00, o południu frank nieco się umocnił, ale kurs nadal jest korzystny.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych