Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank stabilnie, funt nieco mocniejszy

2016-03-02

Na parach ze złotym dosyć stabilnie. Kurs franka bez większych zmian, w sprzedaży frank nadal kosztuje lekko powyżej 4 PLN. Po południu potaniał nieco dolar, ale za to obserwujemy wzrosty na brytyjskim funcie. Dziś funt podrożał w stosunku do wczorajszego dnia o 2 grosze.

 

Stabilna sytuacja

Na parach ze złotym stabilnie. Złoty korzysta na polepszeniu sentymentu wokół walut rynków wschodzących. Na parze z euro osiągnięte zostały okolice 4,33. Stabilny jest też kurs franka, który cały czas oscyluje wokół poziomu 4 PLN, choć trzeba przyznać, że złoty nieco do franka stracił. Zmienność na złotym na razie jest niewielka, zatem stabilna sytuacja powinna utrzymać się w ciągu kilkunastu najbliższych godzin. Złoty jest lepiej postrzegany także dzięki ocenie nowej RPP. Członkowie Rady dali do zrozumienia, że nie będzie na razie cięcia stóp procentowych, nawet w odpowiedzi na działania EBC. Złoty staje się więc atrakcyjną alternatywą. Dobrze wypadamy na tle całego koszyka CEE, zwłaszcza na tle forinta, po wypowiedziach Węgrów, którzy rozważają cięcia stóp.

 

Lekkie umocnienie funta

Dziś lekko zyskał brytyjski funt. Na przestrzeni kilkunastu godzin umocnienie nie było spektakularne, ale już w skali całego tygodnia jest to aż 10 gr. Bez wątpienia funt umocnił się ale trudno powiedzieć, czy to tylko korekta wcześniejszych spadków związanych z potencjalnym Brexitem, czy przełamanie trendu i nowa perspektywa dla funta na dłuższy okres. Rozstrzygnięcie tej kwestii może przyjść wraz z kolejnymi sondażami w sprawie referendum, na razie wyniki nie są bowiem jednoznaczne. Kurs funta wynosi obecnie 5,61 zł

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc