Frank potaniał na koniec tygodnia

2016-03-04

Kurs franka spadł dziś poniżej 4 PLN. Jest to zasługa nie tyle mocniejszego złotego, co nastrojów wokół franka na szerokim rynku. Szwajcarska waluta zdołała się w ciągu ostatnich kilkunastu godzin umocnić jedynie wobec dolara i japońskiego jena. Dla franka ważny będzie nadchodzący tydzień, ze względu na posiedzenie EBC.

 

Frank czeka na posiedzenie EBC

Dziś szwajcarski frank na szerokim rynku stracił, co  przełożyło się też na sytuację CHF/PLN. Złoty zdołał się lekko umocnić, kurs franka utrzymuje się poniżej 4 PLN. Na platformie wymiany walut kantor.pl w skupie frank wyceniany jest na 3.9431 zł, a w sprzedaży kosztuje 3.9721 zł. W tym tygodniu dane ze szwajcarskiej gospodarki były pozytywne. Indeks PMI dla przemysłu wzrósł, podobnie indeks KOF, dobrze wypadły także dane dotyczące sprzedaży detalicznej, mimo to frank kończy tydzień osłabiony. Jest to zapewne korekta wcześniejszego ruchu w górę, po tym jak prezes Jordan zasiał ziarno wątpliwości w sprawie reakcji na zmiany polityki monetarnej przez EBC.

 

Po niedzieli ważne impulsy na rynku franka i funta

 Po niedzieli poznamy nowe dane makro ze Szwajcarii a w połowie tygodnia odbędzie się posiedzenie EBC i poznamy decyzję w sprawie dalszego kształtu polityki. Stanie się jasne, czy szwajcarski bank centralny będzie musiał zareagować, by utrzymać optymalny kurs franka, zatem warto przeglądać codzienne komentarze walutowe serwisu kantor.pl. Na bieżąco będziemy śledzić dla Państwa doniesienia z rynku walutowego. Tymczasem warto też wspomnieć o kondycji funta, który na koniec tygodnia zdołał  się nieco umocnić. Dziś funt kosztuje 5,6111 zł. Dane makro z Wielkiej Brytanii okazały się słabe, a mimo wszystko funt jest na znacznie lepszej pozycji niż jeszcze na początku tygodnia. Brytyjska waluta ma chwilę oddechu od zagrożenia Brexitem, inwestorzy czekają na sondaże. We wtorek odbędzie się ważne wystąpienie szefa BOE, w środę i piątek kolejne odczyty makro.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych