Frank potaniał, ale trend wzrostowy trwa

2015-12-21

W poprzednim tygodniu złoty zdołał się umocnić do głównych walut aż o kilka groszy. W przypadku euro obniżka kursu jest najbardziej widoczna. Wspólnej walucie szkodziło ryzyko polityczne związane z wyborami parlamentarnymi. Jeśli chodzi o franka, to kurs z okolic 4 PLN również powrócił na nieco niższy poziom. Frank potaniał o 8 gr, co z pewnością cieszy frankowiczów.

 

Na franku trend wzrostowy

Frank potaniał o 8 groszy, ale obserwując tygodniowy wykres zauważyć można na parze CHF/PLN trend kurs franka zmalał wzrostowy. Maxima z minionego tygodnia to 4,0400 zł, a punktem wsparcia pozostają okolice 3,90zł. Analizując wykresy techniczne z wcześniejszych okresów wyraźnie widać, że przy 3,90 dochodziło do odbicia kursu. Jest to możliwe również teraz. Jeśli chodzi o funta, na którym również trwa trend wzrostowy, to punktem oporu będzie okolica 5,90 wyznaczana przez krótkookresową linię spadkową. Jeśli spadki utrzymają się jeszcze przez jakiś czas, to punktem wsparcia będzie okolica 5,66 zł.

 

Funt potaniał o 20 a frank o 8 gr

Analizując ubiegły tydzień, nie sposób pominąć spadków na funcie na przestrzeni jednego tygodnia brytyjska waluta straciła na parze ze złotym aż 20 gr. Frank potaniał w tym czasie o 8 gr. Złoty umocnił się też na pozostałych parach. Naszej walucie pomogły dobre dane makro o produkcji i sprzedaży. Wyciszyły się też oczekiwania odnośnie zmian stóp procentowych, po czym doszło do korekty niedawnych sporych spadków. Złoty kolejny tydzień rozpoczął dobrze, sprzyjają mu dobre nastroje wokół bardziej ryzykownych aktywów. Kursy walut wynoszą: euro 4,25 zł, frank 3,93 zł, funt 5,81 zł, dolar 3,89 zł.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych