Frank ponownie droższy

2015-03-20

Po posiedzeniu SNB frank zyskał w większości zestawień. W przypadku pary CHF/PLN zwyżka kursu franka wyniosła 2-3 grosze. SNB nie zmienił jednak stóp procentowych, co dla wielu inwestorów, a zwłaszcza dla kredytobiorców okazało się ogromnym rozczarowaniem. Przedstawiciele banku centralnego Szwajcarii twierdzą, że frank jest przewartościowany.

 

Deklaracje SNB

SNB twierdzi, że zachowa aktywność na rynku walutowym, ale będzie ona uzależniona od faktycznych potrzeb, gdyż w przyszłości frank powinien osłabić się. Obecnie, wg SNB, frank jest walutą zdecydowanie przewartościowaną. Stopy procentowe nie uległy zmianie. Kurs franka zareagował, szwajcarska waluta podrożała o 2-3 grosze.

 

Nowe prognozy dla franka

Analitycy twierdzą, że podwyżka kursu franka jest tylko chwilowym efektem posiedzenia SNB. Według nich stopy nie zmienią się aż do drugiego kwartału 2016 roku, a przewartościowany frank powinien niedługo stracić kilka groszy, osiągając nowy poziom równowagi.

 

Notowania z godziny 10:39

Notowania z dzisiejszego przedpołudnia są dla złotego pozytywne. Warto również sprawdzać jakie kursy mają waluty online, gdyż są one aktualizowane na bieżąco o odzwierciedlają aktualny układ na parach. Kurs euro wynosił 4,12 zł, kurs franka 3,91 zł, kurs dolara 3,86 zł, a kurs funta szterlinga 5,70zł.

 

Dzisiejsze impulsy makro

Po południu, w okolicach godz. 14.00 opublikowane zostaną wskaźniki koniunktury w Polsce. Nie będą to jednak zbyt ważne impulsy jeśli chodzi o parę USD/PLN, ponieważ zwyczajowo kurs dolara jest odzwierciedleniem sytuacji na parze EUR/USD. Na parze EUR/PLN jest natomiast widoczna tendencja zniżkowa, co oznacza umocnienie złotego do euro.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych