Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wreszcie frank poniżej 4 PLN

2016-02-01

Kurs franka spadł w końcu poniżej 4 PLN. Na parze CHF/PLN realizacja scenariusza zapowiadanego pod koniec minionego tygodnia. Dzisiejszy spadek kursu franka to długo wyczekiwany ruch na tym kluczowym dla wielu kredytobiorców zestawieniu. Dobre dane z kraju pomogły naszej walucie.

 

Ustawa o franku języczkiem uwagi

Inwestorzy śledzić będą w najbliższych dniach wszelkie doniesienia w sprawie dalszych losów ustawy o franku. Regulacje prawne w kwestii "sprawiedliwego kursu franka" mogą mieć poważny wpływ na frank CHFkondycję złotego. Analitycy nie mają wątpliwości, że ustawa ta znacząco wpłynie na ocenę naszej wiarygodności zwłaszcza w oczach zagranicznych ekonomistów, czy uczestników rynku, ale przede wszystkim kolejnych dwóch agencji ratingowych, które niebawem ocenią nasz kraj. Dziś jednak perspektywy te odeszły na dalszy plan a rynek skupił się na pozytywnych czynnikach i impulsach makro, co znalazło odzwierciedlenie w zestawieniu na parach.

 

Spadły kursy walut

Spadły kursy walut. Ruch jest znaczny, rzędu nawet kilkunastu gr. Frankowicze z pewnością skupili uwagę na kursie franka szwajcarskiego. Dziś kurs franka wynosił 3,95-3,97 zł i przez cały dzień utrzymał się poniżej bariery 4 PLN. Złoty pozostaje w czołówce walut koszyka CEE korzystając z większego zainteresowania inwestorów. Na szerokim rynku awersja do ryzyka wciąż jest odczuwalna, ale naszej walucie pomogły czynniki wewnętrzne, przede wszystkim dane gospodarcze i prognozy dotyczące działań przyszłej RPP.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc