Frank nieco niżej

2016-04-29

Złoty zdołał się dziś minimalnie umocnić. Kurs franka wrócił w okolice poniżej 4 PLN. Nie jest to jednak z pewnością trwałe umocnienie złotego, a jedynie chwilowa poprawa nastrojów. Presja podażowa nadal się utrzymuje i należy liczyć się z możliwością powrotu kursu franka znacznie powyżej tej granicy.

 

Presja podażowa trwa

Presja podażowa jest wyraźnie wyczuwalana, ale dziś złoty zdołał delikatnie umocnić się na parach, pokonując na tym polu nawet węgierskiego forinta. Na szerokim rynku nienajlepsze nastroje, a w tym kontekście umocnienie złotego jest dosyć zaskakujące. Wzrost awersji do ryzyka przekłada się bowiem zazwyczaj na spadki na naszej walucie. Po południu kurs franka znalazł się  w okolicy 3,9913 zł i zdołał utrzymać ten poziom do zamknięcia notowań. Para CHF/PLN poniżej 4 PLN ucieszyła zwłaszcza frankowiczów, na razie jest to jednak niewielka zmiana notowań.

 

Prognozy dla złotego

Analitycy zapowiadają wzrost kursu franka do poziomu 402-4,06. Prognozy dotyczą najbliższych dwóch tygodni, a więc okresu jaki pozostał do opublikowania przez agencję Moody's decyzji w sprawie ratingu Polski. Zagrożenie obniżką ratingu pozostaje istotnym czynnikiem wpływającym na kursy walut. Dziś jednak złoty zdaje się ignorować negatywne impulsy, takie jak chociażby dane GUS o rosnącej deflacji. Umocnienie naszej waluty jest zapewne chwilowe, w związku z prognozami dotyczącymi kursu franka warto skorzystać z okazji na kantor.pl i zaopatrzyć się w tańszą walutę.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych