Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Ulga dla frankowiczów - frank tanieje

2016-01-29

Wokół złotego zdecydowanie lepszy nastrój. Poprawa nastrojów także na rynkach globalnych. Wyraźnie poprawił się klimat wokół ryzyka i złoty zyskał szansę na umocnienie na parach, co widać też na zestawieniu z euro, dolarem i szwajcarskim frankiem. Miejmy nadzieję, że ruch zapoczątkowany kilkanaście godzin temu przyniesie korektę.

 

Złoty mocniejszy

Trwa umocnienie złotego. Nasza waluta wykorzystała szansę jaką dawała poprawa nastrojów wokół ryzyka i dzięki temu mogliśmy obserwować dziś spadki kursów walut. Na frank taniejeeuro i dolarze wyraźny ruch w dół, podobnie spadał też kurs franka, co jest istotnym wydarzeniem dnia, jeśli wziąć pod uwagę jak dużą wartość mają kredyty walutowe udzielone we frankach. Na parze z euro jest nawet szansa na 4,40. Kurs sprzedaży po południu wynosił 4,44 zł, a kurs skupu 4,41 zł. W przypadku franka jest to odpowiednio 4,01 i 3,98 zł. Mamy więc do czynienia ze spadkami rzędu kilku groszy.

 

Skąd poprawa nastrojów

Poprawa nastrojów widoczna jest nie tylko na rynku walutowym, ale także na giełdzie.  Prawdopodobnie inwestorzy entuzjastycznie zareagowali na rosnące ceny ropy. Z pewnością waluty EM znacznie skorzystały, przykładem choćby polski złoty, czy węgierski forint, gdzie dodatkowo sytuację poprawiają doniesienia o poprawie ratingu. Jeśli chodzi o Polskę dodatnim czynnikiem była też udana aukcja długu. W najbliższym czasie warto śledzić losy ustawy o franku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc