Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank droższy o 3 grosze

2016-04-05

 

Zaledwie wczoraj zapowiadaliśmy mającą niebawem nastąpić korektę na złotym, a już dziś możemy się przekonać, że analiz czołowych ekonomistów były trafne. Złoty w ciągu kilkunastu godzin na parach z euro i frankiem traci 3-4 grosze. Szwajcarska waluta kosztuje dziś już 3,9399 zł.

 

Spadek apetytu na ryzyko

Na szerokim rynku obserwujemy odwrót od walut rynków wschodzących, odczuwalny jest spadek zainteresowania bardziej ryzykownymi walutami, na czym traci nasz złoty. Na parach z euro i frankiem szwajcarskim złoty jest słabszy w  porównaniu do wczorajszych poziomów zamknięcia o ponad 3 grosze. Wieczory kurs sprzedaży franka na kantor.pl wynosi dziś 3,9399 zł, co z pewnością niepokoi frankowiczów. Kurs euro kształtuje się na poziomie 4,28 zł, podczas gdy wczoraj było to jeszcze 4,25 zł. Droższe są także pozostałe waluty, a wyjątek stanowi słaby funt szterling. Ten ostatni potaniał od wczoraj o 1 grosz. Na złotego w najbliższych godzinach wpływać będzie nie tylko sytuacja na rynkach globalnych ale też komunikat RPP po rozpoczętym dziś posiedzeniu.

 

Wyprzedaż złotego

Trwa wyprzedaż bardziej ryzykownych aktywów, w tym złotego i polskich papierów dłużnych. Jak zwykle w takich sytuacjach wzrasta zainteresowanie złotem i frankiem szwajcarskim, jako jedną z najbardziej stabilnych walut. Nieco odmiennie sprawa wygląda jeśli chodzi o funta szterlinga. Zazwyczaj w takich przypadkach funt również mógł liczyć na większe zainteresowanie inwestorów. Tym razem na parze GBP/PLN funt nie zyskał. Jest zbyt słaby na szerokim rynku, z uwagi na zagrożenie Brexitem. Dzisiejszy kurs funta jest nieco niższy niż wczoraj i wynosi 5,29 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc