Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Frank drożeje, frankowicze pozbawieni złudzeń

2016-10-13

Presja na złotego powoduje, że nasza waluta traci na większości zestawień, w tym na prze ze szwajcarskim frankiem. Tymczasem premier Beata Szydło pozbawia frankowiczów ostatnich złudzeń. Wczoraj poinformowała, że ustawa frakowa nie będzie mogła mieć kształtu oczekiwanego przez kredytobiorców walutowych.

 

Premier rozwiała złudzenia

Premier Beata Szydło rozwiała ostatnie złudzenia frankowiczów. W wywiadzie dla Radia Maryja stwierdziła, że ustawa o franku nie może przyjąć obecnie kształtu oczekiwanego przez kredytobiorców, a decyzja w tej sprawie konsultowana była z prezesem NBP Adamem Glapińskim i Markiem Chrzanowskim stojącym na czele Komisji Nadzoru Finansowego Premier powoływała się także na wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Projekt ustawy przygotowanej przez kancelarię prezydenta trafi pod obrady już w przyszłym tygodniu, a KNF podała, że banki będą musiały zwrócić z tytułu zawyżonych spreadów 9,3 mld zł. Nie jest to dobra wiadomość dla sektora bankowego i może być także czynnikiem negatywnie wpływającym na postrzeganie złotego.

 

Złoty słabnie

Złoty jest pod wyraźną presją. Słabnie na parach, również na parze z frankiem szwajcarskim, którego kurs osiągnął dziś 3,96 zł. Na pozostałych parach także odwrót złotego. Dolar osiągnął barierę 3,90 zł, jeśli jutro zdoła ją przekroczyć, będzie to ostateczny dowód słabości naszej waluty. Euro znajduje się w górnych granicach ostatniej konsolidacji, czyli w okolicy 4,31 zł. Funt szterling od wczoraj bez zmian, po umocnieniu brytyjska waluta kosztuje nadal 4,79 zł. Kursy wszystkich walut na bieżąco aktualizowane są na stronie głównej serwisu kantor.pl.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc