Frank drożeje, euro również wysoko

2015-08-24

Zmiany, w tym spadki, w zestawieniu na parach dowodem na stabilną pozycję złotego? Wbrew pozorom jest to możliwe. Kilka ostatnich sesji pozwoliło na interesujące obserwacje dotyczące zachowania złotego na rynku walutowym. Nasza waluta umocniła się wobec dolara, a wobec euro jest najsłabsza od początku roku.
 

 

Złoty mocniejszy do dolara, słabszy do euro

W przypadku euro obserwujemy osłabienie złotego, do poziomu najniższego od stycznia. Jeśli chodzi o dolara, to nasza waluta znacznie umocniła się. Złoty jest pod presją, stąd też spadki. Interesująca jest jednak ich skala i zakres. Podrożały euro i frank szwajcarski, a jednocześnie widoczne jest znaczne umocnienie złotego wobec dolara i funta.

 

Kursy walut

Presja na złotego wywołała znaczące zmiany w zestawieniu na parach. W przypadku dolara i funta różnica kursu wynosi około 7 gr. na przestrzeni kilkunastu godzin. Kurs euro wynosi 4,2384 PLN, kurs dolara 3,7040 PLN, kurs franka 3,9284 PLN, kurs funta 5,8048 PLN.

 

Złoty pod presją

Złoty, tak jak waluty EM, pozostaje pod presją. Na szerokim rynku mocny eurodolara przyniósł spadki na dolarze, ale równocześnie silne euro. Złoty zareagował zgodnie z kwotowaniami eurodolara. Odrobił do USD 7 groszy, niestety równocześnie podrożało euro, do poziomu najwyższego od stycznia tego roku.

 

Złoty stabilny

W przypadku walut rynków wschodzących widoczna jest już panika, a złoty pozostaje stabilny. Dane z Chin wywołały niemałe zamieszanie, inwestorzy wyzbywają się walut EM. Złoty uniknął tego losu, w dużej mierze ze względu na dobrą wycenę długu i oczekiwany wzrost stóp procentowych w przyszłym roku.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych