Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Eurodolar nie wykorzystał szansy, ciekawie na USD/CAD

2018-08-02

Niestety rynek eurodolara nie wykorzystał szansy na kontynuację wzrostów. Po dwóch próbach poderwania na wyższe poziomy cenowe, strona popytowa skapitulowała. Obecnie zaczynamy się zbliżać do minimów z 27 lipca. Oznacza to, że trudno uznać ten ruch w dół za korektę.

 

EUR/USD

Tym samym mamy tutaj co najmniej rozbudowywanie trendu bocznego. Jego ostateczny kształt, a co za tym idzie znaczenie prognostyczne, pozostaje na obecnym etapie niewiadomą. W takim otoczeniu lepiej zrobić krok wstecz i zaczekać na jakieś bardziej wyraźne sygnały dalszego kierunku trendu. Jeśli chodzi o analizę wsparć i oporów, to jak widać na powyższym wykresie obecnie zbliżamy się do kolejnej strefy wsparć (1,1640-1,1613). Zobaczymy jak kurs EUR/USD na tą strefę zareaguje. Jeśli zostałaby ona pokonana, to droga w kierunku 1,1550-1,1515 zostałaby moim zdaniem otwarta.

 

USD/CAD

Dla miłośników umocnienia USD ciekawym rynkiem może być rynek USD/CAD gdzie mamy złożenie kilku wstępnych sygnałów zapowiadających zakończenie spadków.

Te sygnały to równość fal w dół, budująca się formacja klina kończącego (dane krótkoterminowe) oraz  budujące się pozytywne dywergencje na krótkoterminowych wskaźnikach impetu. Moim zdaniem jeśli pokonamy  1,3050, droga do wyższych poziomów cenowych powinna zostać otwarta.

Wydaje się, że rynek USD/CAD jest obecnie jednym ciekawszych do użycie kierunkowych robotów z Exerii nastawionych na trend wzrostowy. Ze względu na zmienność tej pary warto moim zdaniem pomyśleć o robotach uruchomionych na horyzoncie 1H, a na takim sygnał wejścia w długą pozycję zostanie wygenerowany dokładnie w momencie wybijania się górą z prezentowanego wyżej klina.

 

Autor:

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

Członek Zarządu

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc