Komentarz popołudniowy, eurodolar 1,06

2015-11-10

Rynek nieco spokojniejszy przed jutrzejszym świętem w USA. Dolar mocny, na parze EUR/USD kolejne minima, tym razem już w okolicy 1,06. Złoty lekko umocnił się do euro. Mimo rozczarowania części analityków, za dobre można uznać dane z Chin, gdyż inflacja CPI miesiąc do miesiąca wyhamowała. Jutro poznamy kolejne dane z Państwa Środka.

 

Seria danych z Chin

Znamy już dane o inflacji za październik z Chin. CPI wynosi 1,3 proc r/r, podczas gdy we wrześniu wskaźnik wynosił 1,6 proc. Z pewnością jest to informacja pozytywna, ale ważne będą też jutrzejsze dane o produkcji, sprzedaży i inwestycjach.

 

Słabszy ruch na rynku

Euro / dolarW USA juro będzie obchodzone święto weteranów, zatem ruch na rynku może być mniejszy, a zmienność na eurodolarze ograniczona. Poznamy dane z Europy, ale nie będą one znaczące, bo rynek skupia się głównie na oczekiwaniach wobec EBC i sytuacji w USA. Złoty umocnił się wobec euro. Złoty skorzystał ze  spadków eurodolara. Poziom 1,06 na głównej parze dał naszej walucie możliwość umocnienia się do euro. Dziś po południu kurs euro wynosił 4,2399 zł. Lekkie spadki także na franku, niezmiennie umacnia się dolar, funt ponownie na granicy 6zł.

 

Kursy walut

Kursy walut powiązanych ze złotym na parach wysoko. Spadek na euro, które kosztuje dziś poniżej 3,24 zł. Kurs franka wynosi 3,9352 zł, co też jest poziomem nieco niższym niż wczoraj. Dolar konsekwentnie drożeje, dziś kurs wnosił 3,9688 zł, a kurs funta 5,9951 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych