Euro zyskuje

2016-01-27

Na parze z euro konsolidacja, na dolarze trend wzrostowy. Dziś nie publikowano żadnych ważnych danych makro z kraju. Poznaliśmy natomiast publikacje dotyczące kolejnych niemieckich indeksów. Rynek czeka  na doniesienia z USA, skupiając się na komunikacje FOMC.

 

Konsolidacja w oczekiwaniu na FOMC

Na eurodolarze trend boczny, chociaż dzisiaj widoczna była przewaga euro, które zyskało do dolara. Rynek czeka na komunikat FOMC. Dominuje przeświadczenie, że jego wydźwięk FOMCbędzie gołębi. Inwestorzy sądzą, że przed marcowym posiedzeniem podwyżek stóp nie będzie. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza, oczekiwania inflacyjne i zagrożenie kryzysem w Chinach przemawiają za odsunięciem podwyżek w czasie. Ze strategicznymi posunięciami warto poczekać do godziny 20.00 kiedy to powinniśmy poznać decyzję Amerykanów. Kursy walut na bieżąco aktualizował będzie serwis kantor.pl.

 

Dane makro

Krajowych danych makro dziś nie było. Interesującym wydarzeniem mogło być jedynie podanie do wiadomości stanowiska Jerzego Hausnera z RPP, który uważa, że podatki bankowy i handlowy będą "antybodźcem". Rynek był jednak przygotowany na takie słowa, już dawno zostały one zdyskontowane, gdyż ekonomiści wypowiadali się już na ten temat wielokrotnie, przeważnie w podobnym, sceptycznym tonie. Impulsem korzystnym dla euro był dziś indeks zaufania konsumentów GfK. Sytuacja złotego na głównych parach bez większych zmian. Na parze z euro konsolidacja, na dolarze trend wzrostowy. Kursy walut kształtują się następująco: euro 4.4917 zł, dolar 4.1314 zł, frank szwajcarski 4.0639 zł a funt szterling 5.8941 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych