Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Euro najtańsze od kwietnia

2016-08-04

Na parze EUR/PLN euro straciło już 8 groszy i spadło do poziomu z kwietnia bieżącego roku. Dobra passa złotego trwa. Lepsze nastroje są widoczne odkąd opublikowano prezydencki projekt ustawy frankowej. Nie będzie przewalutowania kredytów, a jedynie zwrot spreadów. Rynki przyjęły taki obrót sprawy z ulgą.

 

Zamiast przewalutowania zwrot spreadów

Rynek walutowy z ulgą przyjął kształt ustawy frankowej opracowanej przez Kancelarię Prezydenta. Banki będą musiały zwrócić jedynie spread, nie poniosą kosztów przewalutowania kredytów frankowych. Po publikacjach prasowych prezentujących ten projekt złoty zaczął zyskiwać, a w ciągu dwóch dni na parze z euro umocnił się aż o 8 groszy. Dziś kurs euro wynosi 3,81 zł. Frankowicze liczyli na więcej, ale ani budżet, ani system bankowy nie są w stanie w tym momencie znieść większych obciążeń.

 

Kurs franka także niższy

Złoty zdołał także umocnić się wobec szwajcarskiego franka. Frank, podobnie jak euro stracił na parze ze złotym 9 groszy. Kurs franka wynosi 3,97 zł. Naszej walucie oprócz publikacji na temat ustawy frankowej pomagają także słowa prezesa Glapińskiego, który na konferencji prasowej powiedział, że złoty jest niedowartościowany. Na razie taka słowna interwencja wystarczyła, by wspomóc naszą walutę. Na pozostałych parach również korzystny układ dla złotego. Dolar kosztuje 3,86 zł a funt szterling zaledwie 5,08 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc