Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Mocny tydzień złotego, euro lekko traci

2016-09-27

Wydarzeniem ostatnich godzin była debata prezydencka w USA. Jej zwycięzcą została uznana H. Clinton, co wprowadziło na rynkach pozytywne nastroje i przekłada się na klimat wokół walut EM. W Azji ruch na rynkach giełdowych, złoto nieco potaniało. Złoty w dobrej kondycji, zwłaszcza na parze z euro, ale też oczywiście z dolarem.

 

Debata w USA wydarzeniem dnia

Wydarzeniem dzisiejszego dnia a może nawet bieżącego tygodnia jest debata prezydencka w USA. Analitycy oceniają, że zdecydowanym zwycięzcą jest H. Clinton, co odbiło się pozytywnym echem na rynkach. Kolejne debaty odbędą się w październiku. Być może D. Trump ma jeszcze asa w rękawie. Na razie skupmy się na bieżących wydarzeniach/ Pozytywny klimat przysłużył się także złotemu. Nasza waluta pozostaje stosunkowo silna. Kursy walut kształtują się następująco: euro 4,29 zł, dolar 3,82 zł, funt szterling 4,99 zł, frank szwajcarski 3,95 zł. Na głównej parze konsolidacja. Jutro rynki będą się przyglądać ustaleniom państw OPEC i cenom ropy.

 

Jutro dane z Europy i USA

Jutro kalendarium makro nie będzie zbyt intensywne, ale pojawią się dane z Europy. Na początek odczyty ze Szwecji i podaż pieniądza M3 dla strefy euro, po południu PMI dla usług z USA i indeksy cen domów. Będą to jednak wskaźniki drugorzędne. Rynki z zainteresowaniem śledzą natomiast ustalenia OPEC i ruchy na rynku surowców. Dziś ceny ropy delikatnie spadły. Jutro także wypowiedź wiceprezesa FED.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc