Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Złoty słabnie, euro i dolar drożeją

2016-09-29

Zaczyna się sprawdzać czarny scenariusz dla naszej waluty. Coraz wyraźniejsze są trendy spadkowe na złotym. Na parach z dolarem i euro minima coraz wyżej. Funt szterling powrócił w rejony powyżej 5 PLN. Na szerokim rynku FED wysyła jastrzębie sygnały, drożeje ropa. W kraju zmiany na stanowisku ministra finansów.

 

Złoty traci na parach

Nasza waluta jest w słabszej kondycji. Zapowiadane długo spadki na złotym są już widoczne. Na parach spore zmiany. USD/PLN sięga dziś poziomu 3,85 zł, choć złoty próbował odrabiać straty. Podobny scenariusz widoczny jest także na parze z euro. Wspólna waluta kosztuje dziś na kantor.pl 4,32 zł. Na obu parach da się zauważyć trend wzrostowy. Minima kształtują się na wyższych poziomach, ale maksima mają mniejszą dynamikę wzrostu, co obecnie należy uznać za jedyny pozytywny aspekt tej sytuacji. Na szerokim rynku odczuwalne są bodźce ze strony FED, w postaci jastrzębich sygnałów. Inwestorzy maja tym sposobem zostać ponownie przekonani do rychłych podwyżek stóp w USA.

 

W kraju zmiany

Zmiany na scenie politycznej obecnie stanowią najpoważniejszy impuls wewnętrzny. Pawła Szałamachę na stanowisku ministra finansów zastąpił M. Morawiecki. Do tej pory dał się on poznać jako zwolennik wspierania przez państwo założeń systemowych i dużych programów, które miałyby pozytywnie wpłynąć na gospodarkę. No cóż, na efekty tych działań przyjdzie nam poczekać, na razie rynki uwagę zwracają na poważny deficyt budżetowy. Jak już wspomnieliśmy, waluty drożeją, także funt, który dziś kosztuje 5,00 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc