Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 364 5 364 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Euro coraz bliżej 4 PLN

2015-04-03

Na początku marca czołowi analitycy prognozowali, że kurs euro psychologiczną barierę 4 PLN pokona dopiero w ostatnim kwartale 2016 r., tymczasem niespełna miesiąc później obserwujemy spadek kursu euro do poziomu 4,06 PLN. Rynek walutowy jest w konsternacji, na głównej parze EUR/USD niepewność – oczekujemy na zdecydowane impulsy.

 

Kursy walut

Zmienność na euro jest dziś niewielka, kurs wspólnej waluty waha się w przedziale 4,06-4,07 PLN.  Nieco wyższą zmienność obserwujemy na dolarze, kurs dolara wynosi obecnie 3,75 PLN. Spadek zauważalny jest w przypadku kursu funta szterlinga, który kosztuje w granicach 5,55-5,57 PLN. Wzrosty zauważamy natomiast na franku szwajcarskim. Kurs franka osiągnął poziom 3,90 PLN.

 

Trend spadkowy na euro

W ostatnim tygodniu marca wyraźnie dało się zaobserwować trend spadkowy na parze EUR/PLN. Analizując wykresy z dnia wczorajszego, należy zwrócić uwagę na dołek w okolicy 4,0530. Punktem oporu był z kolei poziom 4,0750. Dziś zatem kurs euro nadal znajduje się w wytyczonym korytarzu, zmienność jest niewielka. Złoty wciąż ma szansę umocnić się do euro.

 

Sytuacja na parze USD/PLN

Na parze USD/PLN od połowy grudnia trwa trend wzrostowy. Linia trendu przebiega ponad poziomem 3,81 PLN. Obecnie złoty jest stosunkowo mocny do dolara. Punkt wsparcia to 3,70, a dzisiejszy kurs to okolice 3,75 PLN. Na sytuację wpłynęły z pewnością niejednoznaczne odczyty z amerykańskiej gospodarki.

 

Trwa realizacja zysków na dolarze

Trwa realizacja zysków na dolarze, choć jest ona ograniczona. Przedświąteczny okres przekłada się na zmniejszoną płynność, co z kolei sprzyja większej zmienności. Realizacja zysków wynika po części także z nieco sprzecznych danych płynących z odczytów gospodarczych. Złoty do dolara umocnił się o około 0,80 proc.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc