Euro chwilowo nawet poniżej 4 PLN

2015-04-21

Dziś w godzinach przedpołudniowych złoty ponownie umocnił się do euro. Kurs euro przekroczył nawet barierę 4 PLN, by ostatecznie ukształtować się jednak nieco powyżej tego poziomu. Nasza waluta jest najmocniejsza w stosunku do euro od około 4 lat. Sytuacja jest stabilna także w przypadku pozostałych kluczowych walut.

 

Dziś rano euro spadło poniżej 4 PLN

Dzisiaj ano euro było najtańsze od około 4 lat. Kurs euro osiągnął poziom 3,9715 zł, jednak był to tylko epizod i w godzinach przedpołudniowych euro powróciło do poziomu 4,01 zł. Presja podażowa jest silna i w ciągu najbliższych kilku sesji z pewnością możemy spodziewać się powtórki takiego scenariusza. Warto śledzić sytuację w serwisie kantor.pl, ponieważ kursy walut są tam aktualizowane na bieżąco.

 

Złoty jest mocny

Bez wątpienia nasza waluta ma teraz dobry okres. Osłabienie dolara na szerokim rynku pozwoliło na odrobienie strat do dolara. Korzystny jest także wpływ programu QE, na kurs euro ma wpływ także sytuacja w Grecji. Silny złoty być może sprowokuje RPP do wypowiedzi, w celu obrony naszej gospodarki.

 

Czy RPP interweniuje

Na razie prawdopodobna jest jedynie interwencja słowna, czyli wyrażenie opinii Rady o możliwości zmiany kursu. Spadek kursu euro poniżej 4 PLN to na razie epizod, bez trwałych skutków. Analitycy twierdzą, że aby Rada faktycznie interweniowała, konieczny jest trwały spadek kursu euro do poziomu 3,80, a na to na razie się nie zanosi.

 

Dzisiejsze notowania na parach

Złoty bez wątpienia jest teraz mocny, o czym świadczy nie tylko spadek kursu euro, ale też stabilizacja względem pozostałych kluczowych walut. Dzisiejszy kurs dolara wynosił 3,73 zł, kurs funta wahał się w przedziale 5,55-5,58 zł, kurs franka osiągnął stabilny poziom  3,91 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych