Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

EUR/USD i GBP/USD w konsolidacjach – czekamy na wybicia

2018-04-12

Konsolidacja nad wewnętrzną linią trendu, to najkrótszy opis zachowania rynku EUR/USD z ostatnich kilkunastu godzin.

 

 

Tym samym nie mamy tutaj znaczącej zmiany obrazu technicznego tej pary, a co za tym idzie, zgodnie z tym co pisałem w ostatnich raportach, scenariuszem preferowanym wydaje się być kontynuacja umacniania euro względem dolara. Najbliższe cele dla takiego trendu znajdują się na 1.2423, a kolejne w strefie 1.2510-1.2605. Genezę tych oporów pokazałem na powyższym wykresie. Jeśli kurs eurodolara zacząłby się cofać, to ważne wsparcia widzę w okolicach 1.2340, a kolejne w pobliżu 1.2290. Głębszych spadków niż do tego ostatniego poziomu na EUR/USD bym nie oczekiwał.

GBP/USD

Test dolnej części wskazywanej w ostatnich raportach strefy oporu wywołał póki co lokalne cofnięcie na rynku GBP/USD.

Jak widać na poniższym krótkoterminowym wykresie tej pary, to cofnięcie przybrało póki co postać konsolidacji, a to oznacza, że wybicie z niej powinno wskazać dalszy kierunek trendu popularnego kabla.

Punkty brzegowe tego trendu bocznego znajdują się na 1.4210 oraz w strefie 1.4160-1.4150. Pokonanie pierwszego z ww. poziomów mogłoby otworzyć drogę do kontynuacji wzrostów, zapewne do okolic styczniowych szczytów. Z drugiej strony przełamanie ww. strefy wsparć otworzyłoby moim zdaniem drogę w kierunku 1.4090, gdzie znajdują się kolejne, ważne dla mnie wsparcia. Spadek poniżej tego ostatniego poziomu z obecnej perspektywy wydaje się mało prawdopodobny.

 

Autor:

Tomasz Marek

EFIX Dom Maklerski S.A.

Członek Zarządu

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc