Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dziś możliwa zmiana kursu dolara

2016-03-30

Poranek zaczął się spokojnie, od lekkiej przewagi euro nad dolarem. Poranne minima sięgały poziomu 1,11-1,12. Wydarzeniem dnia będzie wieczorne wystąpienie J.Yellen, które może rzutować na kurs dolara. Na złotym niewielka strata na zestawieniu z euro, co zgodne jest z powyższymi trendami z szerokiego rynku.

 

Wydarzeniem dnia doniesienia z USA

Niewątpliwie głównym wydarzeniem dnia będzie dziś wystąpienie szefowej FED Janet Yellen i dwóch innych członków greminum. Po południu może ono rzutować dosyć znacząco na kurs dolara. Poznaliśmy już dane makro z USA i były one nieco gorsze od prognoz. Indeks cen domów S&P/Case-Shiller okazał się gorszy rok do roku liczony zarówno dla 10 jak i 20 metropolii. Lepszy od oczekiwań był natomiast indeks zaufania konsumentów.

 

Euro zyskuje

Jest duża szansa na wyższy kurs euro. Wskazuje na to nie tylko układ sił na głównej parze walutowej, ale także kilka innych czynników. Pierwsze oznaki widać już na dzisiejszym zestawieniu EUR/PLN. Rano kurs euro znajdował się w okolicach 4,25 zł, co stanowi spory wzrost. Euro wyraźnie poprawiło notowania, a złoty jest w nieco gorszej kondycji. Analitycy twierdzą, że trend spadkowy na tej parze jest już w ostatniej fazie i naturalnym jego zakończeniem będzie konsolidacja. Na parze z dolarem złoty jest natomiast dosyć mocno i ma szanse na dalszą poprawę pozycji.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc