Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dziś funt drożeje

2016-10-12

Odbicie na funcie. T. May zdecydowała, że negocjacje w sprawie Brexitu rozpocznie parlament a nie rząd. Słowa brytyjskiej premier sprawiły, że funt nabrał wiatru w żagle i zaczął umacniać się na szerokim rynku, między innymi na parze z dolarem amerykańskim. Dziś kurs funta wynosi już 4,79 zł.

 

Rośnie kurs funta

Wystąpienie premier May, która powiedziała, że decyzja o rozpoczęciu negocjacji w sprawie Brexitu będzie należeć do parlamentu a nie rządu, w istotny sposób wpłynęło na kwotowania funta szterlinga. Dziś kurs funta wynosi już 4,79 zł, ale analitycy skupiają się głównie na zestawieniu GBP/USD, tam właśnie upatrując ciekawszej sytuacji. Dolar sporo traci do funta. Inwestorzy optymistycznie odebrali stanowisko premier w kwestii negocjacji i uznali je za znaczne złagodzenie poprzednich wypowiedzi. "Hard Brexit" był zagrożeniem, a teraz pojawia się szansa, by go uniknąć.

 

Jaka będzie przyszłość funta

Wielu analityków twierdzi, że ostatnie wahania kursu funta były wynikiem spekulacji a nie faktycznych ruchów ze strony rynku. No cóż, funt w obliczu Brexitu stanowi łatwy cel, więc taka wersja wydarzeń może być prawdopodobna. Wczoraj na funcie blisko było już minimów z 2009 roku, a dziś funt zyskuje. Odbicie możliwe było dzięki słowom premier, ale na ile złagodzi ona stanowisko podczas negocjacji – dopiero się okaże. W najbliższych dniach kurs powinien być stabilny. Prawdopodobnie przerzucenie części odpowiedzialności za parlament ma pomóc w uniknięciu skutków politycznych – niechęci wyborców, jeśli Brexit przyniesie dla Brytyjczyków przykre konsekwencje.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc