Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dziś dane z Wielkiej Brytanii - obserwujemy kurs funta

2015-02-10

Uczestnicy rynku walutowego nie mogą dziś liczyć na wiele impulsów gospodarczych. O 10.30 poznamy raport dotycząc produkcji w Wielkiej Brytanii. Kurs euro utrzymuje się w prognozowanym wczoraj kanale. Uwagę skupia zatem kryzys grecki i sytuacja na Ukrainie. Rano sytuacja jest jeszcze spokojna, bez większych zmian zwłaszcza na eurodolarze.

 

Grecki kryzys

Analitycy i inwestorzy z zainteresowaniem śledzą próby wypracowania programu ratunkowego dla Grecji. Na razie wpływ patowej sytuacji na kurs euro nie jest duży, ale wielkimi krokami zbliża się termin, do którego Grecja może składać wniosek przedłużenie programu pomocowego na dotychczasowych zasadach. Europa wierzy, że Grecja ustąpi. Patrząc tylko na kurs wspólnej waluty, grexit wydaje się mało prawdopodobny.

 

Sytuacja na Ukrainie nie zdestabilizuje rynku

Choć sytuacja na pograniczu Ukrainy i Rosji stale zaostrza się, to konflikt na razie nie jest w stanie doprowadzić do destabilizacji rynków walutowych. Nie należy jednak ignorować tego kryzysu, gdyż z pewnością wzmaga siłę pozostałych negatywnych bodźców dla całego regionu. Unia wstrzymuje się z sankcjami do 16 lutego. Jest to też dzień graniczny dla Grecji, zatem w połowie miesiąca należy oczekiwać kilku poważnych impulsów.

 

Dziś odczyty z Wielkiej Brytanii i Norwegii

Poranne godziny na rynku finansowym upłynęły raczej spokojnie, ale już o 10.00 pierwszy z ważniejszych odczytów, inflacja CPI w Norwegii, a o 10.30 odczyt danych o produkcji w grudniu. Prognozy przewidują spadek o 0.1 procenta z miesiąca na miesiąc. Analitycy twierdzą, że kurs funta nie powinien zmienić się w istotny sposób, ponieważ waluta ta ciągle jest pod wpływem Raportu o Inflacji Banku Anglii.

 

Na parze EUR/PLN bez większych zmian

Złoty wciąż jest stabilny do euro, można nawet mówić o wzmocnieniu. Niestety w przypadku dolara, notujemy osłabienie naszej waluty. Kurs euro utrzymuje się w korytarzu prognozowanym przez nas wczoraj. Dolna granica to 4,16. Złoty będzie reagować na wahania na parze EUR / PLN. Dziś euro kosztowało 4,18 zł, dolar 3,68 zł, funt szterling 5,61 zł, a frank szwajcarski 3,99 zł.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc