Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 serwis (8:30 - 16:30 pon-pt) infolinia (9:00 - 17:00 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

PL

PL Polski EN English

Dziś niewiele publikacji makro

2018-12-04

Ano, poniekąd niewiele w dzisiejszym kalendarium makro, zwłaszcza jeśli patrzymy na tę listę pod kątem sytuacji na eurodolarze. O 11:00 mamy np. odczyt nt. inflacji PPI w Strefie Euro, zaś o 16:00 wypowie się John Williams z Rezerwy Federalnej. O 22:40 poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw w ocenie American Petroleum Institute.

 

 

Co do innych tematów, to Bank Australii nie zmienił stóp procentowych, zaś o 23:30 mamy w programie australijski odczyt makro: indeks PSI dla usług. Jutro z kolei kalendarium będzie wypełnione danymi PMI dla usług, dotyczącymi Europy i USA. Do tego poznamy np. sprzedaż detaliczną w Strefie Euro i raport ADP, dotyczący zmiany zatrudnienia w USA.

 

W tle i w pamięci mamy piątkowe uspokojenie na linii USA - Chiny, przynajmniej tymczasowe, trzymiesięczne. Obie strony mają podobno siąść do intensywnych negocjacji. Eurodolar idzie tymczasem swoim torem, teraz jest na poziomie 1,1385. Ani nie ucieka wymownie na północ, ku 1,15 - ani nie wraca na południe, do minimów przy 1,12.

 

 

Nasz złoty

EUR/PLN przebił 4,28 i trzyma się nieco poniżej tego poziomu, na 4,2755 - choć nie doszedł jeszcze do minimów z końcówki września. USD/PLN klaruje się na 3,7550. Złotówka wzmocniła się od rana w relacji do waluty USA, bo w godzinach nocnych notowano 3,7685.

 

Jutro w programie decyzja RPP na temat stóp procentowych, przy czym nie oczekuje się żadnych zmian. Warto wspomnieć, że niedawno mieliśmy niższy od prognoz odczyt inflacji w Polsce. Zresztą, pani minister Czerwińska stwierdziła, że co jak co, ale zwiększona inflacja nam nie grozi, a dynamika PKB na poziomie 3,8 proc. r/r w 2019 jest realna.

 

Autor:

Tomasz Adam Witczak

FMC Management sp. z o.o.

Analityk Rynków Finansowych

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc