Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Duża presja na funta

2016-08-09

Presja na funta jest coraz bardziej odczuwalna, a pogłębiła się jeszcze po publikacji artykułu dla "The Times" napisanego przez jednego z członków BoE. Kurs funta  spadł poniżej 5 PLN, w skupie za funta na kantor.pl dostać można 4,49 zł. To obecnie najlepsza oferta na rynku i nie zanosi się w najbliższym czasie na istotne zmiany.

 

Kłopoty funta

Kłopoty funta niejako wynikają z prognoz opartych na danych ankietowych. To na nich właśnie bazują wyliczenia skutków gospodarczych. Trudno natomiast powiedzieć, na ile trwałe będą to zmiany. Kurs funta oscyluje już wokół 5 PLN. Najbliższe miesiąc pokażą w jakim stopniu można się opierać na ankietach, jak kształtuje się sytuacja makroekonomiczna Wielkiej Brytanii i czy kryzys uderza w Brytyjczyków z całą mocą. Wycena funta obecnie bazuje na serii słabszych danych a ostatnia przecena wynika z artykułu w "The Times". Ian McCafferty twierdzi w nim, że Wielka Brytania ociera się o recesję. Inwestorzy wywnioskowali również, że w najbliższej przyszłości możliwa jest jeszcze głębsza stymulacja monetarna.

 

Dane makro

Dane makro nie były najlepsze, ale stosowniej byłoby napisać, że są mieszane. Deficyt na rachunku obrotów towarowych okazał się większy od prognoz, podobnie słabo wypadła też produkcja przemysłowa. Jednakże dane o sprzedaży detalicznej zaskoczyły pozytywnie. Jest jednak jeden haczyk. Okres letni, to czas przecen, stąd zwiększone obroty w handlu, co może budować nieco zafałszowany obraz.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc