Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Drogie waluty

2016-04-28

Presja na złotego utrzymuje się kolejny dzień. Nasza waluta jest na wyraźnie słabszej pozycji. Stanowisko FED nie wspiera walut EM. Przed długim weekendem inwestorzy pozbywają się naszej waluty. Przed złotym perspektywa obniżenia ratingu, przed polską walutą trudny okres.

 

Presja na złotego

Utrzymuje się presja na złotego. Rynek czekał na posiedzenie FED, które mogłoby zmienić perspektywy nie tylko dla dolara, ale także dla walut EM. Amerykanie pozostawiają stopy na dotychczasowym poziomie i nie precyzują kiedy możliwa jest ich zmiana. Podkreślona została także dobra sytuacja na rynku pracy, mimo gorszych obecnie danych gospodarczych. Waluty EM nie zyskały tym razem na posiedzeniu FED, a złoty stracił na parach kolejny raz. Wieczorne kursy sprzedaży na kantor.pl kształtowały się następująco: 4.4083 zł za euro, 4.0257 zł za franka szwajcarskiego, 3.8813 zł za dolara i 5.6744 zł za funta szterlinga.

 

Czynniki krajowe decydujące

Oprócz sytuacji na szerokim rynku obecnie dla złotego istotne są także czynniki wewnętrzne. Inwestorów z pewnością niepokoi brak rozwiązań kwestii kredytów walutowych  - chodzi o tzw. ustawę o franku. Handel ogranicza zapewne także zbliżający się długi weekend. Ponadto nastroje pogarsza kolejna perspektywa obniżenia ratingu dla Polski. Dziś nie było impulsów stricte związanych z krajowymi danymi makro, ale poznaliśmy doniesienia o inflacji w Niemczech. Na szerokim rynku zainteresowanie budzi decyzja BoJ o utrzymaniu ujemnej stopy procentowej.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc