src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Draghi, PMI, GfK, Ifo i Michigan

2019-10-25

Na eurodolarze nie było wczoraj może jakiegoś potężnego zejścia, niemniej dolar się umocnił. O ile rankiem notowano nawet i 1,1160-65, o tyle po danych makro, a nade wszystko po wystąpieniu Mario Draghiego - uzyskano poziomy rzędu 1,1095-1,11. Teraz jesteśmy przy 1,1105-10.

 

 

Mario Draghi przedstawił gołębią perspektywę: długi czas będzie trwał jeszcze skup obligacji, a dopiero po jego zakończeniu (które nastąpi nie wiadomo kiedy) będą podnoszone stopy. Oczywiście Draghi kończy kadencję i inni decydenci mogą myśleć inaczej: pytanie tylko, czy mają lepsze pomysły? Widać symptomy osłabienia gospodarczego w Strefie Euro i UE; np. niemiecki PMI dla przemysłu to już tylko 41,9 pkt, gdy w USA zanotowano 51,5 pkt, czyli mimo wszystko powyżej symbolicznej '50-tki', oddzielającej pesymizm od optymizmu.

 

Dziś za nami już indeks GfK z Niemiec. Może nie aż tak ważny, ale i tak uzyskano tylko 9,6 pkt, a nie 9,8 pkt, na co liczono. Miesiąc wcześniej było 9,8 pkt.

 

O 9:30 poznamy dane ze Szwecji o sprzedaży w detalu, o 10:00 mamy indeks instytutu Ifo (ważny odczyt niemiecki, prognoza to spadek z 94,6 pkt do 94,4 pkt), o 16:00 indeks Uniwersytetu Michigan z USA.

 

 

Nasz złoty

Nie ma dziś, jak widać, danych z Polski. Złoty nadal jest mocny do dolara w porównaniu np. z połową października czy jego początkiem, ale w krótkiej retrospektywie stracił: mamy 3,8515, gdy np. dołek z 21 października to 3,8260.

 

Na parze EUR/PLN widzimy 4,2770, tu też lekki wzrost (skoro np. 22 i 23 października kreślono ok. 4,2675-90 w minimach).

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych