Dolar zyskuje na szerokim rynku

2015-03-31

Tuż przed świętami płynność na rynku walutowym jest co prawda ograniczona, ale już widać, że sytuacja na głównej parze jest korzystna dla dolara. Dolar zyskuje na wartości, co przełoży się niebawem także na sytuację walut naszego koszyka. Rynek pozycjonuje już dolara na przyszłe długoterminowe posunięcia FOMC.

 

Złożona sytuacja dolara

Sytuacja dolara jest obecnie złożona. Na dobrą kondycję tej waluty wpływa kilka równorzędnych czynników i trudno jednoznacznie powiedzieć, który odgrywa dominującą rolę. W Ameryce wzrosły indeksy ilości umów kupna domów, optymistyczne są także dane o dochodach. Ponadto dolarowi sprzyja sytuacja na światowych giełdach. Zainteresowanie dolarem podsycają spekulanci skupujący tę walutę z myślą o zwyżce oprocentowania.

 

Spadki na parze EUR/USD

Analitycy zwracają wagę, że aktywność inwestorów jest niewielka z uwagi na święta, mamy więc dobry moment, by wykonać ruch, który może zachwiać rynkiem. Tymczasem para EUR/USD nadal schodzi niżej. Wydaje się nawet, że zniżki nie są związane z Grecją. Rynek tak przyzwyczaił się do negocjacji, ze zdaje się je ignorować.

 

Silny dolar, słabsze euro

Słabe w stosunku do dolara euro oczekuje na impulsy, które mogłyby je wzmocnić. Jednym z nich mógł być dzisiejszy odczyt szacunku HICP, jednak równoważy go stanowisko EBC. Wspólna walutę wspierają dobre prognozy gospodarcze na drugą połowę roku, oddalenie wizji zmiany stóp procentowych w Stanach i zdyskontowany program QE.

 

Dzisiejsze kursy NBP

Dziś kursy walut NBP kształtowały się następująco: kurs euro 4,09 zł, kurs franka szwajcarskiego 3,91 zł, kurs funta 5,63 zł, kurs dolara 3,81 zł. Kursy NBP aktualizowane są pomiędzy godz. 11.45 a 12.15, podajemy najświeższe dane.

 

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót


Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych