Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar zyskał dzięki lepszym notowaniom ropy

2016-02-18

Lepsze nastroje na globalnych rynkach. Dolar korzysta ze wzrostu cen ropy i dominuje na parach, choć i tu są wyjątki. Poznaliśmy też raport z posiedzenia FOMC.  Dla złotego dzień minął dosyć spokojnie, mimo wahań około południa. Jutro poznamy kolejne doniesienia z USA, a także z Wielkiej Brytanii.

 

Lepsza sytuacja dolara

Poprawiła się dziś sytuacja amerykańskiego dolara, który korzysta ze wzrostu cen ropy na globalnych rynkach. Na parach powiązanych z dolarem silniejsze były tylko trzy główne waluty, czyli japoński jen, brytyjski funt oraz szwedzka korona. Pozostałe waluty, czyli na przykład frank i euro do dolara traciły. W ciągu dnia poznawaliśmy kolejne odczyty z Azji,  strefy euro i poszczególnych państw członkowskich, a dzień zakończyło wystąpienie szefa FED z San Francisco. Żaden z impulsów nie był dziś wystarczająco silny, by istotnie zmienić układ sił na parach powiązanych ze złotym.

 

Notowania na parach

Poprawiła się dziś sytuacja amerykańskiego dolara, który korzysta ze wzrostu cen ropy na globalnych rynkach. Warto pamiętać, że ceny ropy są związane także ze wzrostem oczekiwań odnośnie terminu podwyżek stóp w USA, zależność ta jest dosyć silna. Na parach powiązanych z dolarem silniejsze były tylko trzy główne waluty, czyli japoński jen, brytyjski funt oraz szwedzka korona. Pozostałe waluty, czyli na przykład frank i euro do dolara traciły. W ciągu dnia poznawaliśmy kolejne odczyty z Azji,  strefy euro i poszczególnych państw członkowskich, a dzień zakończyło wystąpienie szefa FED z San Francisco. Żaden z impulsów nie był dziś wystarczająco silny, by istotnie zmienić układ sił na parach powiązanych ze złotym.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc