src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Dolar zyskał

2017-03-08

Dane z amerykańskiego rynku pracy wsparły dolara. Raport firmy ADP okazał się doskonałym impulsem do wzrostów. Na koniec tygodnia poznamy odczyty Departamentu Pracy, ale oczekiwania inwestorów już dziś są duże. Wszystko, jak zwykle ostatnio, sprowadza się do zwiększenia prawdopodobieństwa podwyżek stóp.

 

Dane z rynku pracy

Prawdziwą dźwignią dla dolara okazały się dzisiejsze dane firmy ADP. W sektorze prywatnym miejsc pracy prawdopodobnie jest znacznie więcej niż zakładały prognozy. Szacunki mówią o 298 tys. podczas gdy spodziewano się zaledwie 190 tys. nowych miejsc pracy. Już w piątek kolejne dane z rynku pracy, tym razem będą to odczyty Departamentu Pracy. Apetyty inwestorów są duże. Nikomu nie trzeba już pewnie tłumaczyć, że wiążą się bezpośrednio z oczekiwaniami wobec FED, a mianowicie dobra koniunktura ma przekładać się na szybkie podwyżki stóp procentowych w USA. Stąd też większe zainteresowanie dolarem.

 

Główna para walutowa

Na głównej parze, czyli EUR/USD blisko punktu wsp0racie przy 1,0525. Analitycy twierdzą, że możliwe jest odbicie. Tymczasem na parach powiązanych ze złotym sytuacja przedstawia się następująco: euro 4,32 zł, dolar 4,10 zł, funt szterling 4,99 zł i frank szwajcarski 4,04 zł. Kurs dolara dosyć wysoko już od samego rana. Analitycy twierdzą, że wycena dolara zawiera już marcowe podwyżki stóp procentowych. Jutro wydarzeniem dnia okazać się może posiedzenie EBC. W piątek wspomniane odczyty amerykańskiego Departamentu Pracy. Krajowych istotnych danych brak, wydaje się, że posiedzenie RPP przeszło bez większego echa.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych