Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar - zmiana sytuacji

2016-10-12

Skomplikowana sytuacja dolara. Amerykańska waluta traci na zestawieniu z funtem szterlingiem i walutami surowcowymi, ale wciąż umacnia się do euro, franka i walut EM. Największe straty bez wątpienia na parze USD/GBP, gdzie funt złapał oddech po decyzji brytyjskiej premier.

 

Dolar traci do funta

Dolar traci do walut surowcowych, znacznie także na zestawieniu z brytyjskim funtem, a umacnia się niestety do walut naszego regionu oraz euro i szwajcarskiego franka. Można więc uznać, że sygnały płynące z szerokiego rynku, jeśli chodzi o kurs dolara, są mieszane. Analitycy skupiają się na technicznej stronie obecnych wydarzeń na dolarze, podkreślając próbę naruszenia punktów oporów na koszyku dolarowym. Interesująco wygląda zwłaszcza sytuacja na parze z funtem, który znacząco umocnił się po słowach brytyjskiej premier.

 

Na głównej parze przekroczony punkt wsparcia

Na EUR/USD przekroczona została bariera 1,11. Tymczasem na parze z funtem umocnienie waluty brytyjskiej, niestety na zestawieniu ze złotym także ruch na korzyść dolara. Kurs wynosi już 3,91 zł, co jest znacznym umocnieniem amerykańskiej waluty. Oczekiwania inwestorów co do podwyżek stóp w USA rosną, stąd większe zainteresowanie dolarem. Prawdopodobieństwo podwyżek jeszcze przed końcem roku szacowane jest na około 69 proc. Duże znaczenia dla dolara będzie mieć teraz publikacja zapisków z wrześniowego posiedzenia FED. Deklaracje rezerwy federalnej w listopadzie muszą być bardziej zdecydowane, by podtrzymać zainteresowanie dolarem na dotychczasowym poziomie. Już jutro dane o sprzedaży detalicznej, jeśli wypadną słabiej, możliwa będzie korekta na dolarze.

 

Autor:

Zespół Kantor.pl

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc