Logo kantor.pl

Ikona telefonu +48 22 859 0218 (9:00 - 16:15 pon-pt)

Zarejestruj się

Zaloguj się

Dolar jest w ewidentnym odwrocie

2016-02-09

Kolejny dzień ubogi w ważne wydarzenia, ale obfitujący w rynkowe emocje. Niestety znów te negatywne. Dolar znalazł się w ewidentnym odwrocie, ponieważ rynkowe turbulencje sprawiły, że inwestorzy stracili wiarę, że w marcu w ogóle możliwa jest podwyżka stóp w USA.


EUR/USD wyszedł nad 1,13. Europejski rynek akcji siódmą sesję z rzędu zdominowali sprzedający, DAX zamknął dzień poniżej 8900 pkt. Złoto zbliża się ponownie do 1200 USD, ceny ropy i miedzi są na pokaźnych minusach.Dolar jest w ewidentnym odwrocie, w kategoriach efektywnych w niecałe dwa tygodnie stracił ponad 3,5 proc. Dziś osłabia się do pozostałych walut G-10 poza AUD. Najsilniejsze jest – co w świetle stóp zwrotu indeksów giełdowych nie powinno dziwić – defensywne trio: frank, euro, jen. EUR/USD ustanawiał dzienne maksima nad 1,1330 a USD/JPY spada pod 1,15. 


Na europejskich giełdach nadal dominuje popyt. DAX starcił 1,1 proc. i zamknął dzień poniżej 8900 pkt. To i tak była najwyższa stopa zwrotu wśród zachodnioeuropejskich, ważnych średnich giełdowych. WIG20 po ostatnim dzwonku był przy 1767 pkt, co oznacza jedynie symboliczny spadek. Ponad dwa procent podrożały dziś akcje Cyfrowego Polsatu, PGNiG oraz Pekao SA. Na drugim biegunie KGHM, którego kurs obniżył się aż o 5 proc.

 

 

 

Autor:

Bartosz Sawicki

DM TMS Brokers

Kierownik Departamentu Analiz

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

O nas

Jak to działa?

Korzyści

Pomoc