src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Dolar, a jednak umocnienie

2017-03-28

Dolar wraca do gry. Zła passa amerykańskiej waluty została przerwana i we wtorek po południu doszło do odbicia, co z kolei ograniczyło wzrosty na złotym. Potencjał naszej waluty i tak był już zresztą ograniczony, więc taki ruch nie zaskoczył inwestorów. Odreagowanie na dolarze będzie głównym tematem kilkunastu kolejnych godzin.

 

 Dolar - jest odbicie

Jest to na co czekało wielu inwestorów – odbicie na dolarze. Po serii niepowodzeń nowej administracji białego domu, co przyniosło duże rozczarowanie i w konsekwencji spadki wyceny dolara, przyszedł czas na odbicie na dolarze i zahamowanie tym samym wzrostów walut EM. Słabszy dolar, atmosfera rozczarowania polityką Trumpa oddalały w pewnym stopniu wizję podwyżek stóp w USA i zwiększały zainteresowanie rynku walutami takimi jak nasz złoty, który to skrzętnie wykorzystał szansę. Po południu potencjał do wzrostów naszej waluty został już nieco ograniczony.

 

Niewielkie spadki na złotym

Na razie spadki na złotym są niewielkie, można powiedzieć, że to zmiany kosmetyczne, ale zatrzymanie rajdu złotego pozostaje faktem. Rozpoczął się odwrót złotego, na razie mówimy jednak tylko o korekcie ostatnich wzrostów. Dolar testuje rejony 3,91 zł. a kurs euro oscyluje wokół 4,24 zł. Czynniki globalne zadecydują o kwotowaniach naszej waluty, dominować będą impulsy z USA. W kalendarium indeks zaufania konsumentów amerykańskich, pozostałe indeksy z USA, wstępny szacunek salda obrotów i wystąpienia członków FED. Pod koniec tygodnia pierwsze ważniejsze dane z Polski, dotyczyć będą inflacji za marzec.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych